Rate this post

چگونه می‌توان استراتژی موقعیت یابی را تنظیم کرد؟ یک فرمول برای موقعیت یابی و تعیین اشتراتژی درست، که جادویی عمل میکند.

اینکه چگونه می‌توان محصول را در موقعیت مناسب قرار داد، تا مشتریان آن را دریافت کنند، آن را بخرند، آن را دوست داشته باشند، فرمولی وجود دارد که آن را به شکل زیر به شما ارائه می‌دهیم.

ویژگی‌های منحصر به فرد خود را شناسایی کنید، آنها را با ارزش آنها مرتبط کنید و سپس به مشتریانی که به مزایای خاصی توجه می‌کنند توجه داشته باشید.

بخش اول نحوه ساختن برند را در این قسمت بخوانید

پیشنهاد:
قوانین و قواعد ایسنتاگرام در سال 2021
15 قدم طلایی برای تجارت موفق

به این سوالات پاسخ دهید تا به شما در تنظیم بیانیه موقعیت یابی قوی کمک کند:

  • چرا تجارت شما وجود دارد؟
  • چه چیزی کسب و کار شما را از سایر بازارهای هدف متمایز می‌کند؟
  • چه مشکلی را حل می‌کنید؟
  • چرا مردم باید به تجارت شما اهمیت دهند؟

عوامل موثر در موقعیت یابی برند

شخصیت نام تجاری خود را بسازید

برند؛ موقعیت یابی را نباید با ارتباطات بازاریابی و فروش اشتباه گرفت. در عوض، موقعیت را به عنوان پایه و اساس همه استراتژی‌های ارتباطی خود در نظر بگیرید. بنابراین  کمی زمان صرف کنید تا بتوانید آن را درست انجام دهید زیرا این زمان و تلاش نتیجه خواهد داد.

این سوالی است که شما را در وهله اول به اینجا کشانده است. ما در مورد مار‌ک‌هایی که تا حدودی شبیه مردم هستند صحبت کردیم. در اینجا دقیقاً می توجه خواهید شد که چرا از این مقایسه استفاده کردم.

نام تجاری من چه احساسی در مردم خواهد داشت؟

مردم چگونه با آن برخورد خواهند کرد؟

چگونه دیدگاه من را منعکس می‌کند و چگونه نیازهای مشتریان من را نشان می دهد؟

ما به همه آنها پاسخ خواهیم داد. آشنا به نظر می‌رسد؟ اگر بله، شما در جای مناسبی هستید.

اگر پاسخ شما منفی است، این نیز اشکالی ندارد. در پایان مقاله، مطمئن هستم که ارتباط آنها را خواهید دید و همچنین پاسخی برای آنها خواهید یافت. همانطور که در بالا ذکر شد، ابتدا باید به سوالات بزرگ قبل از فکر کردن در مورد اجرای استراتژی پاسخ دهیم. مثل سوالات مربوط به ایجاد برند چیست؟

مطمئناً برای اکثر ما، این سوالات بیشتر شبیه سالهای مدرسه و دانشگاه است. با این وجود، اگرچه آنها بسیار ساده هستند، اما از آنها غافل می‌شوید. در طول این مقاله، شما پاسخ کامل تر و دقیق تری دریافت خواهید کرد. در حال حاضر، یک خلاصه اساسی ‌به این شکل به نظر می‌رسد:

چرا – این به هدف شما اشاره دارد

چگونه – در مورد وسایل و روشهای خود برای دستیابی به اهداف خود فکر کنید

چه – تاج درخشان هر تلاش، آنچه نشان دهنده نتیجه است

آنها را در نظر داشته باشید، زیرا من در طول نوشته های بعدی به طور مداوم به آنها اشاره می‌کنم. آنها ممکن است کمی انتزاعی و همه جانبه باشند، اما در حال حاضر خواهیم دید که چگونه آنها عملاً به تجارت شما تبدیل می‌شوند.

زبان و لحن صدا

فقط به این فکر نکنید که چگونه می‌توانید چهره یک مارک را بسازید – لوگو ، رنگ ها ، فونت ها و غیره. به نظر من، این عناصر باید پس از تصمیم گیری در مورد نحوه ارتباط برند شما ایجاد شوند. با این وجود، همه آنها ضروری هستند.

 

به این ترتیب، زبان خود را مطابق با زبان مخاطبان مورد نظر تنظیم کنید.

شما شخص خریدار خود را تعیین کرده‌اید. در حال حاضر، بسته به اطلاعات انتخابی شما، باید صدایی برای نام تجاری خود ایجاد کنید که با نام تجاری آنها مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر محصول شما به شرکت‌های حقوقی خطاب می‌کند، از لحن صدایی مشابه هنگام صحبت با پرورش دهندگان توله سگ استفاده نمی‌کنید.

همیشه پیام خود را با زبان مشتری خود سازگار کنید. در مورد لباس با طرفداران مبلمان صحبت نکنید. یا درباره سفرهای فضایی به افرادی که از ارتفاع می‌ترسند! اگر جمعیت شناسی کلیدی شما قادر به درک آن نیست ، از کلمات پر زرق و برق استفاده نکنید.

سازگاری کلید طول عمر است. مارک‌های سازگار، بر همه مشکلات غلبه می‌کنند. مارک‌هایی که خوب نیستند، بمرور از بین خواهند رفت. حتی برندهای معتبر نیز این موضوع را به طور دائم در ذهن خود نگه می‌دارند.

روند تغییر در آنها به این گونه است که پوسته قدیمی را شکسته و سعی کردند مخاطبان جوانتری را جذب کنند. آنها موفق شدند. این در حال حاضر یکی از متداول ترین داستانهای موفقیت تجاری است که پیدا خواهید کرد. تبلیغات جدید، بسته بندی جدید و لحن جدید صدا همه چیز را تغییر داد تا برای مشتریان جوان تر جذاب باشد.

اگر می خواهید شخصیت برند خود را توسعه دهید، با توجه به مخاطبان مورد نظر خود شروع کنید و در مورد راههای ارتباط بهتر و تعامل با آنها فکر کنید. سپس، روی لحن صدای خود کار کنید.  

این بخش کمی مشکل است زیرا شما باید در مورد تمام کانالهایی که برای ارتباط با مخاطبان مورد نظر خود استفاده می کنید فکر کنید.

به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد یک محصول آنلاین هستید، تمام محتوایی را که در آنجا قرار می‌دهید در نظر بگیرید.

یک راهنمای سبک محتوا ایجاد کنید که شامل موارد زیر باشد:

  • محتوای فنی
  • کپی برنامه
  • نوشتن برای رسانه‌های اجتماعی
  • نوشتن برای دایرکت
  • محتوی نویسی صفحات
  • پست‌های وبلاگ

ایجاد هویت برند قوی

قبلاً ایده هویت نام تجاری را در ابتدا ذکر کردیم. همه چرا، چه و چگونه، به همین دلیل خلاصه می‌شود. پاسخ به این سه سوال مهم است.

دو اصل اساسی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. این دو گزینه از اصولهای پرفروش ترین برندهای موفق هستند.

اول، شما باید فکر کنید که برای چه چیزی می خواهید شناخته شوید؟ این اولین قدم برای جذب مخاطب “هدف” است. اگر می‌خواهید بدانید چگونه نام تجاری خود را بسازید، ابتدا باید بفهمید که آن مارک باید به چه دلیل به خاطر سپرده شود؟

ثانیاً ، شما باید از خود بپرسید،  بهترین راه ممکن برای جذب مخاطب من چیست؟  در نهایت، شما باید خود را از جمعیت متمایز کنید. این همان مامورتی است که نایک انجام میدهد.

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، قسمت اول مستقیماً به طور کلی به نام تجاری و در قسمت دوم به استراتژی های بازاریابی می پردازد. با این حال، آنها به هم متصل هستند، بنابراین اشتباه نکنید که این دو را از هم جدا کنید.

شما نمی‌توانید در مورد سوپ بدون ذکر مواد اولیه صحبت کنید، بنابراین برای توصیف سوپ باید از مواد اولیه آن نیز صحبت کرد.

داستان برند شما

مردم از یک داستان تجاری خوب لذت می برند و با توجه به اینکه به احتمال زیاد شما کوکاکولا نیستید، آنها به احتمال زیاد به شنیدن نحوه شروع کار، انگیزه شما و اهداف آینده شما علاقه مند خواهند بود.

داستانها بلوک‌های سازنده جذب مخاطب هستند. حضور آنها نه تنها مشارکت را تشویق می‌کند بلکه باعث ایجاد اعتماد می‌شود. برای تشخیص واقعیت ساده، نیازی به مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی ندارید. دانستن سهولت در ارتباط کافی است.

بیایید لحظه ای توقف کنیم و به ابرها فکر کنیم. نه ، آن چیزهایی که به طور یکپارچه در جو شناور هستند.

درو هوستون، بنیانگذار Dropbox، این شرکت را راه اندازی کرد زیرا در دوران دانشجویی مدام درایو فلش USB  خود را فراموش می کرد.

شاید جذاب ترین داستان نباشد، اما یک داستان نسبی است. خواندن در مورد آن ممکن است شما را به یاد بیاورد که چگونه همیشه کلیدها یا کیف پول خود را فراموش می‌کنید. یک داستان نیازی به پیچیدگی ندارد. این فقط نیاز به درگیر کردن و رسیدگی به یک نگرانی یا احساس واقعی دارد. این فقط یک مثال است، اما بسیاری از نمونه‌های دیگر داستان سرایی مارک وجود دارد که دقیقاً نشان می‌دهد چگونه و چرا نام تجاری آنها ایجاد شده است.

در بخش داستان‌ها علاوه بر آموزش کمی از تاریخ چیزهای دیپری نیز میتوان ارائه کرد.

ارزش‌

ارزشها اصول راهنمایی هستند که می‌خواهید از طریق نام تجاری خود منتقل کنید. آنها پاسخگوی این هستند که به چه دلیل کاری را انجام می‌دهید. چرا کاری را که انجام می‌دهید انجام می‌دهید.  در نظر گرفتن ارزشها در مورد نحوه ایجاد نام تجاری اختیاری نیست. ضروری است

ماموریت

ماموریت شما هدف نهایی شماست.  اینکه برای رسیدن به چه چیزی تلاش می‌کنید؟ نتیجه نهایی پیگیری شما چگونه خواهد بود؟ آیا تصویری واضح از این دارید که موفقیت برای شما چگونه خواهد بود؟

ماموریت خود را بیابید و روی آن تمرکز کنید. سعی نکنید آنچه در جامعه امروزی لازم است را حل کنید. در عوض، بر روی آن مشکل واحد تمرکز کنید که مشاغل شما می تواند آن را برطرف کند. تنها بر روی آن مسئله تمرکز کنید و این می‌تواند کافی باشد.

ما برخی از اجزای سازنده ایجاد یک نام تجاری را در اختیار داریم. در مرحله بعد، ما باید مهمترین ارکان ایجاد یک تصویر تجاری و هویت بصری محکم را ببینیم. شما در جهان و قطعاً در بازار هدف خود تنها نیستید. همانطور که در مورد تمایز برندهای برتر صحبت کردیم ، هر مارک تجاری باید دارای یک کیت مارک متمایز باشد که آن را به راحتی در بین دیگران تشخیص دهد.

لوگو

فکر می‌کردید ما لوگو را فراموش کرده‌ایم؟ وقتی می‌گوییم “صورت” دقیقاً منظور ما این است. لوگوی یک برند معمولاً اولین تعاملی است که شخص با نام تجاری شما دارد.

بحث لوگو را برای گزینه آخر نگه داشتیم زیر اگرچه اهمیت آن را تشخیص می‌دهیم‌، اما فکر می کنیم بقیه مواردی که قبلاً ذکر شد باید قبل از آن باشد. لوگوها همیشه باید پس از درک واضح ماموریت، محصول یا خدمات و مخاطبان هدف طراحی شوند.

بیایید به نایک نگاه کنیم. همنام الهه یونانی نایک نماد پیروزی است. فیل نایت، بنیانگذار نایک، یک لوگوی ساده می‌خواست. او نواری را می‌خواست که حرکت را منتقل کند‌، بدون هیچ زحمتی و در عین حال متفاوت از آدیداس. کارولین از بال الهه‌های یونان الهام گرفته و لوگوی معروف امروزی را ایجاد کرده است.

فیل نایت دقیقاً می دانست که نشان تجاری او چیست و بر این اساس طراحی لوگوی خود را درخواست کرد. لوگوها همیشه باید افکار و ایده‌ها را منعکس کنند تا مثر باشند.

رنگها

رنگ‌ها را نادیده نگیرید. داشتن یک پالت رنگ یک راه اثبات شده برای ارتباط با نام تجاری شما است و به همین دلیل همیشه باید مورد توجه قرار گیرد. برای ذهن و همچنین چشم جذاب است!

رنگ‌ها می‌توانند احساس خاصی را برانگیزند. اما، اجازه می‌دهم تصویر زیر بیشتر در مورد آن به شما بگوید.

شعار

شعار یا عبارت مهم شما. جنبه‌های کلیدی یک شعار چیست؟

به یاد ماندنی-شما نیازی به فرهنگ لغت کامل ندارید، فقط به چند کلمه خوب انتخاب شده نیاز دارید.

منحصر به فرد – شعار باید توجه را به شما جلب کند. نباید با یک شرکت دیگر اشتباه گرفته شود.

برانگیختن – باید واکنشی نشان دهد. یک شعار موثر برای احساسات جذاب است.

شفاف – این باید قصد شرکت شما را برای مخاطبان شما روشن کند.

لوگوها و شعارها همیشه باید با هم کار کنند. به هیچ وجه نباید بخواهید که آن دو با یکدیگر رقابت کنند. آنها هر کدام جنبه های متفاوتی از یک چیز هستند، یعنی تبلیغات. دامنه آنها یکسان است و با هم اتحاد بازاریابی را تشکیل می‌دهند.

مهمترین چیزی که می خواهم بعد از همه اینها به خاطر داشته باشید این است که همه چیز مربوط به ارتباط است. اگر اصطلاحی مجهز برای توصیف مناسب این داستان کوتاه وجود داشته باشد، آن “ارتباط” است. به عنوان انسان، ما بر اساس تجربه و ارتباطات فکر می‌کنیم و قضاوت می‌کنیم. همین امر در مورد مارک‌ها و مشاغل نیز صدق می‌کند.

“برندسازی” همانند ساختمان یک انجمن است. شبکه پیچیده و پیچیده ای از پیوندها و معادلات.

حفظ قوام برند

تا این قسمت ما در مورد چگونگی ایجاد یک نام تجاری از ابتدا کمی صحبت کردیم، اما برای صادقانه گفتن با شما، کار سخت از اینجا شروع می‌شود.

اگر شما یک کسب و کار نسبتاً کوچک دارید، ایجاد و حفظ ثبات نام تجاری نباید چندان سخت باشد.

مبارزه واقعی زمانی آغاز می‌شود که افراد زیادی در ارتباط با نام تجاری شما مشارکت داشته باشند. حفظ ثبات نام تجاری در تمام کانال‌های ارتباطی و شبکه های اجتماعی چیزی است که باعث می‌شود یک برند شناخته شود.

اکنون که طرح کلی دقیق تری از نام تجاری خود و آنچه نشان می دهد، دارید، شاید شروع به ایجاد راهنمای برند خود تمرین خوبی باشد. این دستورالعمل شامل مهمترین یادداشت هایی است که تا کنون ترسیم کرده اید. بیانیه ماموریت ، ارزش ها ، صدا ، لوگو و وب سایت شما.

نتیجه

با خواندن این محتوا، امیدوارم که در حال حاضر برای ساختن نام تجاری خود از ابتدا مجهزتر باشید. همانطور که گفتیم، مستقیماً وارد رنگ و فونت نشوید. ابتدا به مخاطبان خود و موقعیت خود در بازار هدف خود فکر کنید. سپس‌، به شخصیت برند خود و شیوه ای که می خواهید ارتباط برقرار کنید، فکر کنید. تا زمانی که این را در نظر داشته باشید؛ از اینجا به بعد همه چیز بدون مشکل پیش می رود. با این حال ، به خاطر داشته باشید که یک نام تجاری در طول زمان تکامل می‌یابد و مانند زندگی ما تغییر می کند. از این نترسید. سازگار شوید و باز باشید. اگر نام تجاری شما می خواهد در میدان تجارت برجسته باشد ، این تنها راه بقا است.

 

تهیه و تنظیم: رضا اخگرپور


پیام بگذارید