Skip to content

ثبت شرکت در ارومیه

Home ثبت شرکت در ارومیه

ثبت شرکت در ارومیه

شرکت در اصطلاح عامیانه همان‌طور که از نامش مشخص است به اجماع دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی به منظور اجرای اهداف تجاری و کسب سود پس از کسر هزینه‌های صورت گرفته گفته می شود. هرگاه هدف از این اجماع کسب سود تجاری نباشد، نهادی بنام موسسه تشکیل خواهد شد.
در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران نیز شرکت نهادی تجاری برای انجام فعالیت بازرگانی، خدماتی و یا تولیدی به منظور کسب سود است.
برای رسمیت داشتن یک شرکت باید آن را در اداره امور ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری که متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و زیر نظر قوه قضائیه است به ثبت رساند.
هم‌اکنون شرایطی پدید آمده است که متقاضیان می‌توانند با ورود به سامانه ثبت شرکت ها مراحل ثبت شرکت را با اطلاع از قوانین تجارت انجام داده و در ادامه با ثبت شرکت و آگهی نمودن آن در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار و اخذ دفاتر قانونی به صورت رسمی اجازه فعالیت پیدا می کنند.
هرچند راه حلی ساده تر مقابل پای شماست، تماس با گروه ثبتی و حقوقی ثبتینه با وکلای ما در کمترین زمان و با اطمینان خاطر از وجود مشاوره و راهنمایی های حقوقی، شرکتتان را به بهترین شیوه ممکن به ثبت ‌رسانید.

در فصل اول از باب سوم قانون تجارت

طبق ماده 20؛ شرکت های تجاری بر هفت قسم است :

 1. شرکت سهامی
 2. شرکت با مسئولیت محدود
 3. شرکت تضامنی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت مختلط سهامی
 6. شرکت نسبی
 7. شرکت تعاونی تولید و مصرف
ثبت برند ثبت شرکت

ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت، مراحل ثبت شرکت، هزینه ثبت شرکت
تنها در کمترین زمان ممکن
با ارسال کپی شناسنامه و کپی کارت ملی از طریق واتساپ
از ما بی نهایت مشاوره رایگان بگیرید

مراحل ثبت شرکت در ارومیه

 1. متقاضی باید در مرحله اول از طریق سایت ssaa.ir درخواست داده و نسبت به تکمیل فرم های لازم اقدام نماید. سپس بعد از پذیرش قطعی مشخصات وارد شده، اطلاعاتی از قبیل اساسنامه، اظهارنامه و سایر مدارک ارزیابی باید بارگذاری شوند.
 2. در این مرحله چنانچه اطلاعات وارده مورد تایید قرار بگیرد، تاسیس شرکت به اداره تایید نام ارجاع داده می‌شود.
 3. بعد از تایید نام متقاظی ثبت شرکت در ارومیه باید مدارک را به صورت بارکد دار چاپ گرفته و به اداره ثبت شرکت‌ها ارجاع بدهید.

ثبتینه تمامی مراحل ثبت شرکت در ارومیه، ثبت تغییرات شرکت و موارد مربوطه را برای شما انجام میدهد.

 1. پس از تکمیل فرم آگهی شرکت و تایید مدارک صادر شده، فرد متقاضی ثبت شرکت با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها، نسبت به پرداخت هزینه های دولتی لازم، آگهی ثبت شرکت را دریافت میکند.
 2. توجه داشته باشید که عدم آگاهی درست از فرایند ها و چگونگی تکمیل مدارک مورد نیاز، هزینه های مالی و زمان زیادی را از شما خواهد گرفت.

برای سهولت کار ثبت شرکت در ارومیه با ثبتینه در ارتباط باشید.

ثبت شرکت در ارومیه

زمان بندی ثبت شرکت در ارومیه

مرحله تایید نام: 2-3 روزکاری

مرحله صدور آگهی: 20-25 روز کاری

انتشار روزنامه به صورت آنلاین: 7-14 روزکاری بعد از آگهی

چاپ روزنامه: 7-10 روز بعد از انتشار آنلاین

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ارومیه

برای ثبت شرکت در ارومیه و سایر شهرهای ایران نیازمند مدارک متعددی هستیم. مدارک به نسبت این که موسسین و شرکا شرکت اشخاص حقیقی هستند یا حقوقی متفاوت است وهمچنین تعداد مدارک و شرایط آن‌ها بستگی به نوع شرکت دارد. به عنوان مثال شرکت نامه برای ثبت شرکت‌های تجاری لازم است. در صورتی که ثبت شرکت به شکل سهامی عام، خاص یا تعاونی همیشه لازم به ارائه شرکت نامه نیستند.

در حالت کلی برای ثبت شرکت به مدارک زیر نیاز است:

 1. کپی مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی).
 2. گواهی عدم سوء پیشینه (که در مرحله اول ” تعیین نام” الزامی نیست)، فرم در خواست گواهی عدم سوء پیشینه که توسط موسسه ارائه می‌شود.
 3. اگر شرکت مهندسی باشد ارائه مدارک لازم در زمینه فعالیت الزامی است. ارائه مجوز یا تاییدیه ارگان یا وزارت خانه مربوط به موضوع فعالیت (جهت موضوعاتی که به مجوز نیاز دارند).
 4. سامانه ثنا / ثبت نام در سامانه ثنا

بهترین راه برای کسب اطلاعات دقیق از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ارومیه و سایر شهرهای کشور، دریافت مشاوره از متخصصین این حوزه است، ما در مجموعه ثبتینه همراه شما هستیم، برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

داشتن عدم سو پیشینه برای اعضای شرکت در ثبت آن ضروری است.

ثبت شرکت در ارومیه


راه اندازی یک شرکت اولین قدم رسمی برای حفظ و پایداری تجارت است.

برای ثبت شرکت ارومیه باید توجه داشته باشید که حداقل تعداد شرکا باید در شرکت مسئولیت محدود ۲ نفر و شرکت‌ سهامی خاص و عام ۳ نفر باشد.

ثبت شرکت در ارومیه و یا سایر شهرهای کشور امروزه بسیار ساده است چراکه قبلا زمان زیادی برای این امر باید صرف میشد، اما حالا شما می توانید با دریافت خدمات این مسیر را به آسانی و سریع طی کنید.

همکاران شرکت ثبتینه

شرکتهای ثبت شده توسط ثبتینه

شرکت جهان اروم اُیاز 

شرکت تکین بافت ایاز 

شرکت آلتین کلید سلماس 

شرکت نوران فوم 

شرکت تجارت سرای آلتین

شرکت خدماتی شهرک صنعتی قرچک با 150 عضو

و چندین شرکت بزرگ دیگر

ویژگی‌های یک شرکت

شرکت سهامی خاص، انجمنی داوطلبانه از افراد است که به منظور انجام تجارت با نام مشخص و با مسئولیت محدود تشکیل شده است. شرکت، شخص حقوقی با شخصیت حقوقی مجزا و متمایز از اعضای آن محسوب می‌شود. در این مقاله، ما به برخی از ویژگی‌های اصلی یک شرکت سهامی خاص که در ایران ثبت شده است نگاه می‌کنیم.

شرکت یک شخص حقوقی مجزا است

شرکت یک شخصیت حقوقی مجزا از سهامدارانش است. حتی اگر کل سهام یک شرکت توسط یک شخص یا گروهی از افراد که به طور هماهنگ عمل می‌کنند خریداری شود، شرکت همچنان به شخصیت حقوقی جداگانه خود ادامه می دهد. با این حال، یک شرکت شهروند نیست و نمی تواند حقوق اساسی اعطا شده به شهروندان را مطالبه کند.

بر اساس قانون شرکت ها، اصطلاح شخص نه تنها شامل اشخاص حقیقی بلکه شامل سایر اشخاص حقوقی نیز می‌شود. شرکت شخصی حقوقی است که یک فرد می‌تواند وکالت آن را در دادگاه حقوقی یا هر مکان دیگری توسط شخصی که صلاحیت وکالت آن را داشته باشد انجام دهد. اختيار اقامه دعوي در مورد شركت به هيئت مديره شركت است و مدير منفرد فقط در صورت اختيار خاص مي‌تواند اقامه دعوا كند. با این حال، یک شرکت نمی‌تواند سوگند یاد کند. از این رو، یک شرکت نمی‌تواند شاهد باشد.

شرکت دارای جانشینی دائمی است

یکی از دلایل اصلی تشکیل شرکت جانشینی دائمی است. پس از ادغام، یک شرکت تا پایان کار به حیات خود ادامه خواهد داد. حتی در صورت فوت سهامدار دارای 99.99 درصد سهام شرکت، شرکت به حیات خود ادامه خواهد داد.

شرکت مسئولیتی در قبال رفتار غیرقانونی کارکنان ندارد

یک شرکت مسئولیتی در قبال سهل انگاری یا عمل نادرست یک کارمند ندارد (اعمال خلاف قانون کارمند در شرکت به او مربوط است و شرکت مسئولیتی در برابر آن ندارد). اگر کارمند در زمان وقوع، در چارچوب فعالیت تجاری خود اقدامی نکرده باشد، اما کاری برای خود انجام دهد، شرکت نمی تواند مسئولیتی داشته باشد.

شرکت می‌تواند دارایی باشد

یک شرکت می تواند دارایی باشد و دارایی های شرکت متعلق به خود شرکت باشد نه اعضای آن. اما اعضای شرکت حق مشارکت در دارایی های شرکت را دارند که پس از انحلال شرکت باقی می‌ماند.

شرکت می‌تواند امین باشد

شرکتی می تواند امین باشد و مجوزی از مفاد موضوع اساسنامه شرکت داشته باشد.

شرکت می تواند در پرونده کیفری شاکی باشد

یک شرکت می تواند از طریق یک نماینده در یک پرونده جنایی شاکی باشد. برای یک پرونده جنایی، شاکی باید یک شخص جسمانی باشد که قادر به حضور فیزیکی در دادگاه را داشته باشد. اما در مورد شرکت، یک شخص حقیقی که نمایندگی شرکت را برای تمام مقاصد عملی به عنوان شاکی پرونده را دارا می باشد، بر عهده می گیرد.

چگونه شرکت های موفق کسب و کار خود را راه اندازی میکنند؟

چگونه شرکت های موفق کسب و کار خود را در ارومیه راه اندازی می‌کنند؟ ارومیه یکی از سریع ترین مراکز اقتصادی  در حال رشد در کشور است که پتانسیل  بسیار بالایی دارد و نیروی انسانی زیادی نیز داراست که بیش از 736 هزار نفر را شامل می شود. فرصت‌ها در استان آذربایجان غربی میتواند حجم زیادی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به این استان جذب کرده و همچنین هر ساله میزان ورودی سرمایه گذاری خارجی به دلیل شروع فعالیت تعدادی از مشاغل خارجی در ارومیه افزایش می‌یابد. در این پست نحوه راه اندازی کسب و کار موفق در ارومیه برای شرکت های خارجی به تفصیل آمده است.

استراتژی ورود به استان آذربایجان غربی (ارومیه) برای سرمایه گذاران خارجی

عمدتاً دو نوع استراتژی ورود برای سرمایه گذاران خارجی در استان آذربایجان غربی وجود دارد، ثبت شرکت یا ایجاد شعبه / دفتر رابط.

ادغام یک شرکت سهامی خاص ساده ترین و سریع ترین نوع استراتژی برای اتباع خارجی و شرکت‌های خارجی است. سرمایه گذاری مستقیم خارجی تا سقف 100٪ در یک شرکت سهامی خاص یا شرکت محدود، تحت مسیر خودکار است که در آن هیچ مجوز دولت مرکزی لازم نیست. از این رو، ادغام یک شرکت با مسئولیت محدود خصوصی به عنوان یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به یک شرکت خارجی یا سرمایه گذاری مشترک، ارزان ترین، آسان ترین و سریع ترین استراتژی ورود برای شرکت‌های خارجی و اتباع خارجی به بازار اقتصادی داخل کشور است.

ثبت شعبه، دفتر رابط یا دفتر پروژه نیاز به تایید دولت دارد. بنابراین هزینه و زمان صرف شده برای ثبت شعبه، دفتر رابط یا دفتر پروژه برای یک شرکت خارجی بیشتر از هزینه و زمان مربوط به تاسیس یک شرکت سهامی خاص است. علاوه بر این، اتباع خارجی نمی‌توانند شعبه، دفتر رابط یا دفتر پروژه افتتاح کنند. از این رو، این گزینه یک استراتژی ورود به ایران محدود به شرکت های خارجی است.

شرایط لازم برای تاسیس شرکت در استان آذربایجان غربی/ ارومیه

گامی اساسی برای راه‌اندازی تجارت خود

برای راه اندازی یک شرکت در استان آذربایجان غربی/ارومیه، به حداقل دو نفر و همچنین یک آدرس در ارومیه نیاز است. یک شرکت سهامی خاص در ارومیه  باید حداقل دو عضو (افراد) و حداقل دو سهامدار (می‌توانند افراد حقیقی یا شرکت‌های بزرگ باشند) داشته باشد. علاوه بر این، قوانین ادغام در ایران بیان می‌کند که یکی از مدیران شرکت باید شهروند ایران و همچنین مقیم ایران باشد.

یک آدرس در ارومیه به عنوان دفتر ثبت شرکت مورد نیاز است. شهری که آدرس دفتر ثبت شرکت در آن راه اندازی می‌شود نیز صلاحیت قانونی مربوط به شرکت را تعیین می‌کند. اکثر شرکت‌های بزرگ دفاتر ثبت شده خود را در مراکز استان‌ها و یا تهران راه اندازی می کنند.

هزینه ثبت شرکت در ارومیه

هزینه ثبت کسب و کار در ارومیه نسبتاً ارزان است. ثبت شرکت در ارومیه ممکن است چند روز طول بکشد و ارومیه را به مکانی آسان برای شروع یک تجارت تبدیل کند. برای اطلاع کامل از هزینه های ثبت شرکت در ارومیه با مشاورین ما تماس بگیرید تا اطلاعات جامعی از فرایند ثبت شرکت و هزینه های آن به دست آورید.

تشریفات پس از ثبت نام 

پس از ثبت شرکت در ایران، مدیر می تواند با افتتاح یک حساب بانکی به شرکت کمک کند. پس از باز شدن حساب بانکی، شرکت باید گزارش  آن را به سازمان مربوطه ارائه کند. روش گزارش دهی جریان سرمایه گذاری مستقیم به شرکت ساده است و شخص می تواند به راحتی توسط یک متخصص حقوقی یا حسابداری در ارومیه آن را تکمیل کند. (از مشاوران ثبتینه کمک بگیرید) تکمیل گزارش سرمایه گذاری تضمین می کند که کسب و کار با تمام مقررات کشور مطابقت دارد و آماده فعالیت است.

مزایا و معایب ثبت شرکت در ارومیه

ثبت شرکت یک هدف بزرگ و مهم دارد آن را باید ورود به عرصه فعالیت‌های تجاری، به‌شکلی جدی تر و فعال تر دانست. با این کار می‌توان اهداف تجاری خود را منظم تر و با برنامه تر پیش برد. از مزایای ثبت شرکت در ارومیه و کل ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قانونی شدن فعالیت‌های تجاری با ثبت شرکت.
 • شانس شرکت در مناقصه ها
 • پس ازثبت شرکت مزایده ها و حراج ها به صورت قانونی است.
 • شانس دریافت کد کارگاهی
 • دریافت هویت به عنوان شخصی حقوقی که کمک به جلب سرمایه گذاران جدید می‌کند.
 • شانس بهره‌مندی از تسهیلات بانکی و حمایت های دولتی پس از ثبت شرکت
 • کسب مجوز جهت بازگشایی شعب مختلف در اقصا نقاط کشور
 • کسب مجوز جهت اعطای نمایندگی های خارجی پس از ثبت شرکت
 • ثبت شرکت شرایط ثبت برند را فراهم می‌کند.
 • کسب مجوز جهت داشتن فعالیت های آنلاین و ارائه خدمات غیر حضوری
 • کسب شانس عقد قراردادهای بزرگ و پرسود با نهادهای دولتی و سازمان‌های خصوصی

اما پس از بیان مزایای ثبت شرکت در ارومیه به طرح معایب احتمالی این موضوع نیز بپردازیم. شاید بتوان دراین خصوص به موارد زیر اشاره نمود:

 • لزوم تهیه و تکمیل هرساله دفاتر پلمپ مالیاتی و الزام به پرداخت مالیات سالیانه
 • لزوم بیمه کردن کارمندان و پرداخت حقوق آن‌ها طبق قوانین کار
 • لزوم داشتن محلی به عنوان اقامتگاه مشخص یا محل استقرار شرکت
 • لزوم ارائه سرمایه اولیه مطابق قوانین تجارت کشور.

ثبت شرکت نیاز به یک سرمایه اولیه دارد و میزان سرمایه اولیه شرکت های تجاری براساس نوع آن‌ها متفاوت است. قوانین تجاری ایران برای هریک از انوع شرکت تجاری این مبلغ را به‌ صورت مجزا مشخص کرده است. این مورد یکی از موضوعات مهم و پیچیده در امور ثبت شرکت ها است. به دلیل وجود همین موضوعات توصیه می‌شود که امور ثبت شرکت خود را به تیم ثبتینه بسپارید.

یکی از مزایای ثبتینه امکان دریافت مشاوره رایگان است.

دلایل ثبت شرکت‌ها در ارومیه

ثبت شرکت به دلایل قانونی و اجتماعی بسیار زیادی انجام می‌شود که ما در اینجا به هفت مورد آن اشاره می‌کنیم .

 • الزام دولتی، بسیاری از امور مربوط به دولت مانند شرکت در مناقصه ها و مزایده ها و صدور و اخذ بسیاری از مجوز‌های قانونی و انجام امور مالیاتی دریافت وام و تسهیلات چه به صورت ارزی و چه به صورت مالی، چه در بخش های دولتی و یا خصوصی فقط در چهارچوب شرکت ثبت شده قابل اجراست.
 • امنیت قانونی، چون در قانون تجارت کلیه روابط و مقررات شراکت و شرکت ها از پیش تعیین شده اند و قانون بر این اساس شرکا را ملزم به اجرای تعهدات می‌نماید و این نوع ثبت شرکتها باعث آسودگی خاطر و امنیت قانونی طرفین و منافع آنها است.
 • سابقه رسمی، رزومه یا سابقه رسمی در ارائه به اشخاص حقیقی و یا حقوقی تعیین کننده سوابق موفق و اعتماد برانگیز شماست، در این رابطه روزنامه رسمی سندی است که از تعاریف شغلی شما و تایید دیگران و معرفی‌های کلامی دیگر معتبر تر است.
 • نمایندگی، شما برای اخذ و اعطای نمایندگی‌های مجاز و اخذ شعبه قانونی در داخل و یا خارج کشور نیازمند ثبت شرکت هستید.
 • تعیین صلاحیت، قراردادها، سوابق بیمه، بکارگیری افراد متخصص راه‌هایی هستند که سازمان‌های ذی ربط در زمینه رتبه بندی و تعیین صلاحیت شرکت شما را با آن می‌سنجند، بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی پیش از ارتباط و تصمیم برای همکاری تعیین صلاحیت شما را مورد مطالعه قرار می‌دهند .
 • امنیت مخاطب، ثبت شرکت به مخاطب شما این باور را می‌دهد که منافعش در چهارچوب قانون از جانب شما تامین می‌شود و این اعتماد برانگیز است که پاسخ سوالشان از شما درباره ثبت شرکتشان مثبت باشد.
 • سرمایه انسانی، امروزه ثابت شده که سرمایه های اصلی یک شرکت سرمایه سازان آن یعنی مدیران، کارمندان و مشتریان هستند، شما برای حفظ منافع این 3 گروه مهم در بهره مندی از امکانات عمومی و کشوری نیازمند ثبت شرکت هستید، بخشی از این منافع مهم و امنیت ذهنی، ثبت سوابق ایشان جهت بیمه و بازنشستگی هستند.

انواع ثبت شرکت

با توجه به ماده 2 قانون تجارت، شرکت‌ها به هفت نوع تقسیم می‌شوند که در ذیل به آنها اشاره شده است:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت سهامی ( شرکت سهامی عام ، شرکت سهامی خاص )

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت مختلط سهامی

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت نسبی

ثبت موسسه حقوقی

ثبت موسسه غیرتجاری

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت ها با مسئولیت محدود برای ثبت سرمایه نقدی خود نیازی به واریزی بانکی ندارند. از لحاظ مدت زمان تصدی اعضا میتوان آن ها را به صورت محدود و یا نا محدود انتخاب کرد. ثبت شرکتها با مسئولیت محدود در زمینه فعالیت هیچ گونه محدودیتی ندارند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود، عبارت است از شرکتی که بین حداقل دو یا چند نفر برای انجام امور تجارتی تشکیل شده باشد و هریک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه (آورده منقول یا غیر منقول) خود در شرکت مسئول سود و زیان و تعهدات شرکت خواهند بود. به شرکت مسئولیت محدود یک تا دو برابر میزان سرمایه اولیه، وام تعلق می‌گیرد.

در شرکت مسئولیت محدود یک نفر مدیر عامل و یک نفر شریک، شخص دیگر و یا عضو هیئت مدیره می‌باشد و بر خلاف شرکت‌های سهامی در شرکت مسئولیت محدود، سرمایه شرکت به سهم الشرکه تبدیل می‌شود و نیازی به واریزی سرمایه اولیه نیست. در حدود اختیارات شرکت با مسئولیت محدود بار حقوقی کمتری نسبت به شرکت سهامی خاص دارد. در دنیای تجارت واردات و صادرات، شرکت با مسئولیت محدود تحت عنوان Limited company و یا LTD شناخته شده است و تجارت با این نوع شرکت‌ها بسیار محبوب است.

نکته: در ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود حتما پیش ثبت نام کد کارگاه تامین اجتماعی (بیمه تامین اجتماعی) و پیش ثبت نام کد اقتصادی لازم است.

ثبت شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام، شرکت هایی هستند که سرمایه آنها به قطعات سهام تقسیم شده است و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می‌باشد و قسمتی از سرمایه این شرکت ها از طریق فروش سهام به مردم تامین می‌شود. تعداد سهامداران در شرکت سهامی عام حداقل 5 نفر است، تعداد اعضای هیات مدیره در شرکت های سهامی عام حداقل 5 نفر می باشد.

نکته: برای ثبت شرکت های سهامی عام دریافت مجوز از بورس الزامی است .

ثبت شرکت نسبی

شرکت نسبی، یک شرکت تجاری که بین 2 یا چند نفر تشکیل می‌شود و مسئولیت هرکدام از شرکا به میزان سرمایه ای است که در آن شرکت دارند. در اینصورت در نام شرکت باید عبارت شرکت نسبی و اسم حداقل یکی از شرکا ذکر شود، در صورتیکه اسم همه شرکا در نام شرکت ذکر نشده باشه باید از عبارتی مثل (و شرکا ) یا (و برادران ) در نام شرکت استفاده کرد.

ثبت موسسه غیرتجاری

تشکل و موسسات غیرتجاری موسساتی هستند که با امور غیرتجاری مثل امور ادبی، علمی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می‌شوند. موسسات غیرتجاری نمی‌توانند فعالیت بازرگانی انجام دهند، عموما موضوع فعالیت موسسات موضوعاتی نظیر خدمات فرهنگی-هنری، خیریه مشاوره حقوقی و نظیر اینها است.

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص حداقل بین پنج نفر تشکیل می‌شود که از این تعداد حداقل 3 نفر جزو اعضای هیئت مدیره شرکت (مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس) و 2 نفر نیز جزو هیئت بازرسی ( بازرس اصلی و بازرس علی البدل ) می‌باشند. طبق ماده 101 قانون تجارت در شرکت سهامی خاص حداقل بایستی 3 نفر سهامدار حضور داشته باشند. اعضای هیئت مدیره به مدت 2 سال و بازرسین هر سال مالی بایستی تمدید و یا تعویض شوند. (بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند) در این نوع شرکت هر شخص به میزان مبلغ اسمی سهام خود در قبال سود و زیان شرکت مسئولیت دارد .

در شرکت سهامی خاص، بازرسان می توانند جزو سهام داران شرکت نیز باشند. شایان ذکر می‌باشد بازرسان نمی‌توانند جزو فامیل درج 1 تا 4 اعضاء هیئت مدیره باشند. در شرکت سهامی خاص 35% میزان سرمایه ثبتی باید به حساب بانک مرکزی واریز شود.

ثبت شرکت های سهامی خاص برای برای ثبت سرمایه باید 35% از سرمایه اعلامی خود را در یک بانک افتتاح حساب و واریز می کنند. میزان سرمایه شرکت به صورت سهام بین افراد تقسیم میشود و برای نقل و انتقال سهام باید 4% از ارزش سهام انتقالی را به اداره دارایی پرداخت کنید.

ثبت شرکت دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان در واقع شرکت هایی هستند که فعالیت خود را در اجرایی کردن و تولید یک یا چند اختراع متمرکز می‌کنند. در کل، شرکت های دانش بنیان به منظور افزایش علم و ثروت و به کارگیری و تجاری سازی اختراعات تشکیل می‌شوند. به همین دلیل یکی از الزامات برای ثبت شرکت دانش بنیان داشتن اختراع می‌باشد که در راستای تجاری سازی آن اختراع فعالیت کنند.

شرکت‌ها و موسساتی که شاخص های موجود در آیین نامه، تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان را داشته باشند و بعد از طی مراحل ارزیابی، از طریق کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا تایید گردند به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌شوند تا طرح خود را به آن صندوق ارائه نموده و از تسهیلات مربوطه با توجه به اساسنامه صندوق استفاده نمایند.

ثبت موسسه حقوقی

جهت ثبت موسسه حقوقی حداقل نیاز به دو نفر می‌باشد. موسسات اجازه فعالیت‌های تجاری ندارند و تنها می‌توانند فعالیت‌های خدماتی انجام دهند. موسسات به دو دسته موسسات انتفاعی و موسسات غیرانتفاعی تقسیم می‌شوند.
موسسات انتفاعی در جهت کسب منافع و تقسیم سود هستند و موسسات غیرانتفاعی در پی کسب منافع و تقسیم سود نیستند و بایستی از سازمان یا وزارت خانه مربوطه مجوزهای لازم را اخذ نمایند.

ثبت شرکت تضامنی

در صورتي كه نام برخي مالكان شركت در نام شركت آمده باشد، شركت تضامني محسوب مي شود. شركت تضامني شركتي است كه تحت اسم مخصوصي براي امور تجارتي بين دو يا چند نفر با مسئوليت تضامني تشكيل مي شود.

ثبت شرکت تضامنی تحت نام مخصوص برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی شرکت برای تادییه قروض کافی نباشد، هریک از شرکا مسئول پرداخت تمام این قروض و دیون شرکت است. درمقابل اشخاص ثالث کان لم یکن تلقی می شود، همچنین در نام شرکت تضامنی باید عبارت شرکت تضامنی و لااقل اسم یکنفر از شرکا آورده شود.

ثبت شرکت تعاونی

در ثبت شرکت تعاونی ها به موجب ماده 17 قانون تجارت، تعاونی شرکتی است که تمام یا حداقل 51% سرمایه آن توسط اعضا و در اختیار شرکت قرار می گیرد و مابقی توسط شرکت های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و… تامین می‌شود، بدون اینکه عضو باشند. حداقل اعضا در تعاونی 7 نفر است که سهام به یک نسبت و به صورت مساوی میان اعضا تقسیم می شود. جهت ثبت تعاونی به اخذ مجوز از وزارت تعاون نیاز است.

سرمایه شرکت

هر یک از شرکا آورده ای با خود به شرکت وارد می‌کند که آورده تمامی شرکا سرمایه شرکت را تشکیل می‌دهد. آورده شرکا (سرمایه شرکت) می‌تواند به صورت نقدی یا غیر نقدی باشد. در شرکت سهامی عام حداقل 20% سرمایه را تعهد می نمایند و 35% مبلغ تعهد را شرکا بایستی نقداً بپردازند. آورده غیرنقدی می تواند به صورت اموال منقول، غیر منقول و اموال غیر مادی مانند حق اختراع، حق تألیف، تسنیف و… باشد. همچنین شرکا می توانند صنعت، هنر، دانش، فعالیت و… خود را به عنوان آورده خود به شرکت اضافه کنند. در واقع سرمایه هم به عنوان دارایی شرکت محسوب می‌شود و هم بعنوان بدهی شرکت به هیئت مؤسسین.

نکته: شرکت هایی که تمایل به دریافت کارت بازرگانی دارند، حتما باید موضوع بازرگانی را در موضوع فعالیتشان داشته باشند .

کلام آخر

با توجه به مراحل و نکات ذکر شده، ثبت شرکت پروسه‌ای پیچیده نیست اما نیاز به تسلط و آگاهی نسبت به تمام ریزه‌کاری‌های وجود دارد. به‌همین دلیل معمولا متقاضیان ثبت شرکت، امور ثبتی خود را به وکلای ثبتی که در این کار تخصص ویژه دارند می‌سپارند. تیم تخصصی ثبتینه با دراختیار داشتن بهترین و با تجربه ترین متخصصین و کارشاناسان این امر در تمامی کشور، بهترین و کامل ترین خدمات ثبت شرکت در ارومیه را به صورت حضوری و در محل به شما ارائه می‌کند.

12 Comments

 1. ممنون از شرکت ثبتینه بابت خدمات ثبت شرکت در ارومیه

  • ممنون از شما بابت نظر ارزشمندتان

 2. سلام میخواستم بدونم ثبت شرکت در ارومیه چقدر طول میکشه؟

  • سلام برای ثبت شرکت در ارومیه با دوستان ما در ارتباط باشید

 3. میانگین هزینه ثبت شرکت در ارومیه چقدره؟
  و این که برای این کار باید چیکار کنم؟

  • هزینه ثبت شرکت در ارومیه ثابت هست و جهت اطلاع از هزینه ثبت شرکت در ارومیه با کارشناسان سایت تماس بگیرید

 4. سلام ممنون بابت مطلب عالی که گذاشتید
  میخواستم بدونم برای ثبت شرکت در ارومیه چه مدارکی لازم هست؟

  • لطفا جهت اطلاع از مدارک لازم برای ثبت شرکت در ارومیه با هماران ما در ثبتینه تماس بگیرید

 5. برای ثبت شرکت در ارومیه باید کار خاصی انجام بدیم؟

  • بله برای ثبت شرکت در ارومیه نیاز هست که یک سری مدارم را ارسال کنید

 6. برای ثبت شرکت در ارومیه نوع شرکت هم مهمه اینکه موسسه باشه یا مهندسی؟

  • بله نوع شرکت برای ثبت شرکت در ارومیه موثر است


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *