Rate this post

بازاریابی مشاغل کوچک می‌تواند یک چالش واقعی باشد، به خصوص بخش هزینه. برای مشاغل کوچک، این چالش می‌تواند حتی دشوارتر شود. بسیاری از ایده‌های بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک وجود دارد که کمک می‌کند این چالش کمی آسان‌تر شود.

به لطف اینترنت و طیف وسیعی از ایده‌های بازاریابی کسب و کارهای کوچک که امروزه همه ما به آنها دسترسی داریم، بازاریابی مشاغل کوچک در واقع بسیار ساده تر از گذشته شده است. در واقع، با تجربه و دانش بسیار کم، تقریباً هر کسی می‌تواند تجارت کوچک خود را راه اندازی کند، به شرطی که شما یک محصول یا خدمات خوب ارائه دهید.

ما می‌توانیم تمام روز را در مورد اینکه شروع یک کسب‌وکار کوچک می‌تواند آسان باشد صحبت کنیم، اما مثال‌ها چیزی است که واقعاً همه را هیجان زده می‌کند و شاید سخت و زحمت زیادی داشته باشد. بنابراین، بدون هیچ مقدمه‌ای، بیایید به 5 ایده اقتصادی کوچک و مقرون به صرفه بپردازیم تا به شما در شروع کار کمک کند.

5 ایده اقتصادی برای کسب  کارهای کوچک

بروشورها

برای بازاریابی مشاغل کوچک؛ بروشورها قرن‌ها وجود داشته اند و یکی از بهترین ایده‌های بازاریابی هستند. به تعداد بروشورهایی که در طی سال‌ها در محل‌های مختلف دریافت کرده‌اید، فکر کنید. دلیل زیاد بودن آن این است که آنها راهی ارزان برای تبلیغ کسب و کار شما هستند و افراد زیادی از آنها استفاده می‍کنند. این یک استراتژی بازاریابی بسیار ارزان است.

بروشور گروه ثبتی، حقوقی و اداری آنیل / طراح : سعید علینقیان

شبکه‌های اجتماعی

همه افراد، تکرار می‌کنم، همه در شبکه‌های اجتماعی هستند. به معنای واقعی کلمه میلیون‌ها نفر در یک سایت واحد جمع شده‌اند. این یک  فرصت بازاریابی عالی برای همه است، به ویژه مشاغل خانگی و استارت آپ‌ها. بهترین قسمت در مورد آن که این تقریبا رایگان است دیده شدن به صورت وسیع است.

شبکه‌های اجتماعی بخشی از زندگی واقعی انسان‌ها

برای بازاریابی مشاغل کوچک و شروع کسب و کار خود در رسانه‌های اجتماعی، سعی کنید فقط چند رسانه را برای پست کردن مرتب انتخاب کنید. سعی کنید محتوای یکسانی را در تمام پلتفرم‌هایی که انتخاب می‌کنید حفظ کنید و ثابت بمانید. با گذشت زمان، پایگاه هواداران خود و آنچه که آنها به دنبال آن هستند را بهتر درک خواهید کرد. هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید به پلتفرم های دیگر گسترش دهید و همان فرمول را اعمال کنید.

شبکه‌های اجتماعی یکی از مقرون به صرفه ترین ایده‌های بازاریابی کسب و کارها هستند. با ایجاد حساب‌ در هر پلتفرم، شانس بیشتری برای شناخته شدن برند خود و دستیابی به مخاطبان هدف خود با افزایش نتایج جستجوی سئو دارید.

وب سایت

درست همانطور که رسانه‌های اجتماعی نتایج جستجوی SEO شما را افزایش می‌دهند، وب سایتی که به محصولات و یا خدمات برند شما اختصاص داده شده است نیز این کار را انجام می‌دهد. تقریباً هر کسب و کاری در این سیاره به صورت آنلاین حضور دارد، و این کاملاً حیاتی است که شما نیز این کار را انجام دهید.

سامانه جامع خدمات ثبتی، حقوقی، اداری/ ثبتینه

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که ساخت یک وب سایت یک هزینه بزرگ است. مسلماً، وقتی نوبت به پلتفرم دیجیتالی شما می‌رسد، آسمان محدود است، اما مسیرهای مقرون‌به‌ صرفه‌تری نیز وجود دارد. وب سایت شما در ابتدا لازم نیست مفصل یا حتی آنقدر دقیق باشد، اما باید اطلاعات اولیه در مورد برند شما ارائه دهد.

به یاد داشته باشید، عنوان این مقاله ایده‌های بازاریابی کسب و کار کوچک «مقرون به صرفه» است. تا زمانی که روی بازاریابی مناسب سرمایه‌گذاری می‌کنید، و یک بازگشت سرمایه خوب به دست می‌آورید، قطعاً مقرون به صرفه است. بنابراین، برای راه‌اندازی وب‌سایت کسب‌وکار کوچک خود، سعی کنید اطلاعات اساسی زیر را در آن قرار دهید:

 • نام و نشان شرکت
 • اطلاعات در مورد کاری که انجام می‌دهید (آگاهی شما، جایگاه شما)
 • اطلاعات تماس
 • اطلاعات در مورد محصول/خدمات شما
 • همه رسانه‌های اجتماعی شما

موارد بسیار مفیدی وجود دارد که می‌توانید به سایت خود اضافه کنید، بنابراین لیست بالا را می توان در صورت نیاز بی‌نهایت به آن اضافه کرد. به خاطر داشته باشید که می خواهید وب سایت شما هنگام طراحی، تصویر برند شما را منتقل کند. اگرچه ممکن است بخواهید تا حد امکان ارزان‌تر از آن بیرون بیایید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که مقداری  سرمایه‌گذاری کنید تا نشان‌دهنده برند شما کمی بهتر باشد.

وبلاگ

اگر می خواهید یک وب سایت راه اندازی کنید، ممکن است بخواهید یک وبلاگ را به آن ضمیمه کنید. وبلاگ ها راه های عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما با استفاده از کلمات کلیدی هستند. البته، کمی بیشتر از آن وجود دارد، اما شما این ایده را دریافت می کنید. وبلاگ ها اگر درست استفاده شوند ابزار قدرتمندی هستند و قطعا باید به عنوان یکی از بهترین ایده های بازاریابی کسب و کارهای کوچک مقرون به صرفه در نظر گرفته شوند.

وبلاگ‌ها بخش مهمی از سایت‌های تجاری هستند

هر چقدر هم پیچیده باشد، راه اندازی یک وبلاگ نیاز به کار زیادی ندارد. این کمک می کند که یک داستان سرای عالی باشید، اما این چیزی است که می‌توانید به موقع یاد بگیرید. وبلاگ‌ها به نوعی باید پاسخگوی کاربران اینترنتی باشند. هنگامی که آنها در مورد یک موضوع خاص در صفحه شما قرار گرفتند، می توانید راه هایی برای مرتبط کردن موضوع مورد بحث با برند خود بیابید. برای برخی از شرکت‌ها، بسته به محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهند، این ممکن است کمی دشوارتر و متفاوتر باشد.

شما باید در پاسخ به سوالات آنها بسیار قاطع باشید. در واقع، این باید تمرکز اصلی در پست‌های وبلاگی باشد که ایجاد می کنید. به این ترتیب، خواننده احساس می‌کند به چیزی که برای آن آمده، رسیده‌ و می‌تواند مسیری را که باید طی کنند انتخاب کند.

کارت ویزیت

کارت‌های ویزیت را باور کنید یا نه، سال‌ها در صدر فهرست ایده‌های بازاریابی کسب‌وکارهای کوچک قرار داشته‌اند، و دلیل خوبی هم دارد:

 • آنها ارزان هستند
 • می‌توانند با سرعت در هر شرایطی تولید شوند
 • آنها کوچک هستند و به راحتی به دیگران تقدیم میشوند
 • آنها پتانسیل این را دارند که بدون استفاده از کلمات کلیدی در مقابل مخاطبان زیادی قرار بگیرند
کارت ویزیت گروه ثبتی، حقوقی و اداری آنیل/ طراح: سعید علینقیان

استفاده از کارت ویزیت نکات مثبت زیادی دارد، اما ما بیشتر در مورد آنها نکات منفی می‌شنویم. به هر حال، چند بار به شما کارت ویزیت داده اند که فقط آن را بچرخانید و دور بیندازید؟ به تعداد افرادی که این کارت ها را دور می اندازند، به طور بالقوه فقط یک نفر می تواند آن را بگیرد و از کسب و کار شما استفاده کند تا عوض همه مابقی صاف شود.

این یکی از بهترین ایده‌های بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک، کاملاً مقرون به صرفه است. تنها چیزی که واقعاً نیاز دارد یک طراحی زیبا و اطلاعات مفید است و چند نکته مفید برای انجام آن وجود دارد:

 • از طرحی تمیز و خوانا استفاده کنید
 • از یک کاغذ محکم و با کیفیت استفاده کنید
 • مشتریان را با اطلاعات زیاد غرق نکنید

ایده‌های خلاقانه برای کارت ویزیت

می‌توانید خلاق باشید و از رنگ‌ها و طرح‌های پر زرق و برق استفاده کنید، یا می‌توانید مسیر دیگری را طی کنید و مینیمالیستی بمانید. در مورد قرار دادن مقدار مناسب اطلاعات روی کارت، فقط به یاد داشته باشید که کارت برای جلب توجه آنها، پاسخ به چند سوال بسیار اساسی و ایجاد تمایل آنها برای تماس با شما است. بسته به برند، یک کارت ویزیت می‌تواند بسیار متفاوت از کارت‌های دیگر باشد. 

مطمئن شوید که کارت ویزیت با کسب و کار شما مطابقت دارد و بقیه کار را به کارت بسپارید.

راه اندازی یک کسب و کار کوچک جدید بسیار دشوار است. علاوه بر بازاریابی، بسیاری از زمینه‌های دیگر برای نگرانی، پیگیری و بهبود آنها وجود دارد. اما همه چیز ارزشش را دارد. تنها چیزی که واقعاً نیاز دارد یک محصول خوب و عزم راسخ است، و شما در کمترین زمان در اوج خواهید بود. البته، این فهرست از ایده‌های مقرون‌به‌صرفه کسب‌وکار کوچک نیز احتمالاً کمک خواهد کرد. از آن به نفع خود استفاده کنید. شما این را دارید و sabtine.com اینجاست تا به کسب و کار شما کمک کند.

از ما بی نهایت مشاوره رایگان بگیرید

11 نظر

 • مرادی
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ ۱۱:۳۴ ب.ظ 0لایک ها

  مطالب بسیار جامع و مفیده متشکرم🙏🏻🌹

 • هورینا
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ ۱۱:۳۸ ب.ظ 0لایک ها

  الان خوشبختانه فضای مجازی باعث شده مشاغل کوچیک خیلی راحت تر از قبل بتونن خودشون رو به نمایش بذارند ولی در کنار فضای مجازی از بقیه ی موارد نباید غافل شد!
  ممنونم بابت راهنمایی های خوبتون

 • احمری
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ ۱:۵۳ ق.ظ 0لایک ها

  ممنون از اطلاعات مفید و مطالب دقیقی که ذکر فرمودید که جواب خیلی از سوالات رو میشه اینجا پیدا کرد.

 • خسروشاهی
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ ۸:۲۷ ق.ظ 0لایک ها

  با سلام
  با توجه به پنج موردی که بهش اشاره شده، واقعا اگه یک کسب و کار کوچیک بهش عمل کنه کلی باعث موفقیت و پیشرفت کارش میشه.
  ممنون از مطالب خوبی که در اختیار ما قرار میدید.
  موفق باشید

 • والافر
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ ۸:۳۵ ق.ظ 0لایک ها

  من اخیرا مقاله های شمارو مطالعه میکنم.این مقاله و مقاله های دیگر هم به خوبی نوشته شده و شامل توصیه های کاربردی است.
  با تشکر از شما و ادامه این مقالات خوب….

 • پروین صفائی
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ ۹:۱۳ ق.ظ 0لایک ها

  فضای مجازی فرصتی عالی حتی برای خانم های خانه داریست که دیگه باید کسب درآمد رو تجربه کنند و از توانمندی های خودشون بهره ببرند اما در کنار آن نیاز به اطلاعات جامعی دارند تا در این فضای بشدت رقابتی و پرز ایده و خلاقیت بتوانند جایگاه خودشون رو حفظ کنند و عقب نمانند.
  این سایت راه کارهای مفیدی در اختیار این چنین افرادی میذاره

 • سپیدهاوس
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ ۹:۴۵ ق.ظ 0لایک ها

  مطالب بسیار جامع و روان بود، ممنون از زحمات و راهنمایی هاتون

 • شمس خانی
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ ۱۱:۵۵ ق.ظ 0لایک ها

  ممنون بابت نکات کلیدی که اشاره فرمودید.بی شک راهکارهلی ارائه شده سکوی پرتابی خواهد بود جهت افزایش و ترقی پیج های کاری

 • آرمین قهرمانی
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ ۲:۵۶ ب.ظ 0لایک ها

  ممنون از اطلاعات جامع و‌کاملتون🙏💙

 • سعید علی نقیان
  ارسال شده ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ۱۰:۴۵ ق.ظ 0لایک ها

  با سلام و احترام خدمت شرکت ثبتینه و همکاران محترم
  به نظر شخصی بنده ، تبلیغات به عنوان هزینه تلقی نشده و یک نوع سرمایه گذاری برای افزایش تعداد مشتری و شناخته شدن محسوب می شود .
  و این 5 موردی که در این مقاله گفته شده بهترین راهکارها برای تبلیغات و شناخته شدن هست .
  از شرکت ثبتینه هم برای درج و انتشار این مقاله ممنون میشم که این اطلاعات رو به نحو احسن توضیح دادن.
  تشکر ویژه هم بابت درج اسم بنده در این مقاله .

پیام بگذارید