Skip to content

اینستاگرام و قوانین مهم آن در سال 2021

Home علم و فناوری وبلاگ اینستاگرام و قوانین مهم آن در سال 2021
Rate this post
اینستاگرام به شکل فزاینده ای در سراسر جهان در اختیار مردم قرار گرفته است، باید محدودیت‌ها و قوانین اینستاگرام را بدانیم. همچنین، کسب و کارهای دارای استراتژی‌های مختلف بازاریابی اینستاگرام باید از محدودیت‌ها و سیاست‌های جدید اینستاگرام برای سال 2021 مطلع باشند تا بدانند چگونه می‌توانند به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و نرخ تعامل اینستاگرام خود را افزایش دهند.


اینستاگرام نیز همانند سایر شبکه‌های اجتماعی قوانین و محدودیت‌هایی دارد تا کاربران بتوانند فضای اجتماعی سالم را تجربه کنند. با کمک چندین مجموعه محدودیت در اینستاگرام، آنها می‌توانند حسابهای خود را ایمن نگه دارند و از مشکل احتمالی ممنوعیت یا مسدود شدن صفحه خود جلوگیری کنند.

محدودیت و قوانین اینستاگرام 2021

این مقاله همه آنچه را که باید در مورد محدودیت‌ها، شرایط و خط مشی حساب اینستاگرام بدانید به شما معرفی می‌کند.

عوامل کلیدی که بر محدودیت‌های اینستاگرام تأثیر می‌گذارد

در حال حاضر، بسیار مهم است که بدانید قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام تحت عوامل متعددی انجام می‌شود. قوانین و محدودیت‌های یکسان اینستاگرام برای انواع حساب‌ها وجود ندارد زیرا محدودیت‌ها و قوانین بر اساس عوامل مختلف تعریف شده است.

 • سن
  حساب: سن حساب مشخص می‌کند که اعتبار اینستاگرام شما چقدر است. هر حساب اینستاگرام باید بیش از سه ماه ایجاد شود تا به عنوان یک حساب قدیمی اینستاگرام در نظر گرفته شود. سن حساب کاربری تأثیر مستقیمی بر قدرت قوانین و محدودیت های اینستاگرام دارد.
 • تعداد فالوورها:
  هرچه تعداد فالوورهای اینستاگرام بیشتری جذب کنید. محدودیت های کمتر اینستاگرام را تجربه خواهید کرد. توجه داشته باشید که این عامل کلیدی ناشی از مشارکت واقعی اینستاگرام و استفاده مداوم و سن حساب قدیمی اینستاگرام است.
 • فعالیت‌های حساب:

فعالیت حساب‌های اینستاگرام به معنای تعامل با اینستاگرام است. اینستاگرام در واقع درباره فعالیت‌ها و تعاملات است. موفقیت بیشتر در نتیجه کار بر روی رشد حساب اینستاگرام شما ظاهر می‌شود. مطمئن باشید که مشارکت ارگانیک با تعداد زیاد لایک، نظر، اشتراک گذاری و ذخیره می‌تواند محدودیت اینستاگرام را کاهش دهد.

اینستاگرام و محدودیت‌های جدید آن در سال 2021 چیست؟

چند بار اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد در یک روز اقداماتی مانند دنبال کردن/عدم دنبال کردن/لایک/نظرات و غیره را انجام دهند؟

در پاسخ به این سوال، پاسخ‌ها متفاوت است. بیایید در نظر بگیریم که محدودیت‌های روزانه اینستاگرام برای محافظت در برابر هرزنامه‌ها و سوء استفاده‌ها چقدر است.

در اینجا ما در مورد محدودیت‌های روزانه اینستاگرام در سال 2021 صحبت می‌کنیم تا کاربران اینستاگرام بتوانند از وقت خود در این شبکه اجتماعی لذت ببرند و از آن به درستی استفاده کنند و خطر از دست دادن و مسدود کردن حساب خود را به حداقل برسانند.

چگونه می‌توان آنفالو را در اینستاگرام به صورت جمعی انجام داد؟

با در نظر گرفتن محدودیت‌هایی که گفتیم، حتی تصور این که بخواهیم به شکل دستی این تعداد آنفالو انجام دهیم، بسیار سخت است چه برسد به این که واقعا بخواهیم این کار را به شکل دستی انجام دهیم!

بنابراین لازم است از ابزارهایی استفاده کنیم که خودشان این کار را به شکل اتوماتیک برای ما انجام دهند.

رفع مسئولیت و هشدار استفاده از برنامه‌های آنفالو اینستاگرام

پیش از این که با این ابزارها آشنا شوید باید مطلع باشید که برنامه های شخص ثالث و افزونه‌ها و مانند این‌ها که کار آنفالو خودکار را برای شما انجام می‌دهند به دو دلیل ممکن است برای شما مشکل ساز شوند.

اول اینکه شما نام کاربری و رمز عبور خود را در این ابزارها باید وارد کنید تا بتوانید به برنامه دستور اجرای آنفالو گروهی را بدهید همین امر امنیت حساب کاربری شما را زیرسوال خواهد برد.

دوم اینکه اگر محدودیت‌های ذکر شده را رعایت نکنید ممکن است در اثر استفاده افراطی از این ابزارها پیج شما برای همیشه یا موقتاٌ مسدود شود (ممکن است اعداد محدودیت های مذکور به مرور زمان تغییر کند)

چرا نمی‌توانم افراد را در اینستاگرام دنبال کنم؟

دو نوع فاکتور مهم وجود دارد که می تواند بر تعداد افرادی که قرار است در اینستاگرام دنبال کنید تأثیر بگذارد:

از قواعد اینستاگرام اطاعت کنید
اگر در فضای اینستاگرام رفتار طبیعی داشته باشید و محدودیت دنبال كردن اینستاگرام را ادامه دهید كه برای حساب جدید اینستاگرام 200  صفحه دنبال کردن در روز و برای حسابهای بالای 1 ساله 700  دنیال کننده در روز است، اینستاگرام حساب شما را ممنوع نخواهد كرد. به یاد داشته باشید که برای انجام عملیات تصادفی دنبال کنید.

از ربات‌های اینستاگرام استفاده نکنید
مهم است بدانید که ربات‌ها می‌توانند شما را در دام خطای “دیگر این افراد را نمی‌توانید دنبال کنید” قرار دهند. بسیاری از حساب‌های تجاری اینستاگرام ترجیح می‌دهند از برنامه‌ها و نرم افزارهای دیگر برای رشد سریع حساب‌های خود استفاده کنند. اگر اینستاگرام این ترفند را کشف کند، اقدامات اینستاگرام شما مانند لایک، نظر، دنبال کردن، لغو دنبال کردن و پیام مستقیم را مسدود می کند.

اگر از ربات‌ها یا ابزارهای اینستاگرام برای افزایش تعاملات خود در اینستاگرام زودتر از گذشته استفاده می کنید، شکی نیست که باید عاقلانه عمل کنید. به عنوان مثال، فعالیتهای ربات را متوقف کنید، 2 ساعت منتظر بمانید و سپس به نمایه اینستاگرام خود بازگردید و برخی از فعالیت‌ها را به صورت دستی برای کاربران قدیمی مانند لایک و نظرات انجام دهید.

چند نفر را می‌توانید در اینستاگرام دنبال کنید؟

با احتیاط فالو کنید

برای به حداقل رساندن اسپم، نمایش مشخصات عمومی، اینستاگرام اجازه نمی دهد که ما روزانه بالای 7500 نفر را فالو کنیم. در انجام عمل فالو اینستاگرام احتیاط بیشتری داشته باشید. اگر به طور متوسط ​​شروع کنید و به تدریج تعداد موارد زیر و پیگیری (فالو کردن) را هفته به هفته افزایش دهید، برای موفقیت شما بسیار مهم است.

مثال:

 • هفته 1: 50 پیگیری (فالو) /عدم دنبال کردن در روز
 • هفته 2: 100 پیگیری (فالو) /عدم دنبال کردن در روز
 • وهفته 3: 150 پیگیری (فالو) /عدم دنبال کردن در روز

شما می‌توانید چند درخواست را در اینستاگرام لغو کنید؟

تحقیقات نشان می‌دهد که تعداد افرادی که می‌توانید در اینستاگرام دنبال کنید محدود به 50 نفر در روز برای یک حساب جدید است. همچنین، به خاطر داشته باشید که انجام هرگونه عمل عدم تعقیب (لغو فالو کردن) اینستاگرام باید حدودا با فاصله 36 تا 48 ثانیه باشد نباید عمل عدم تعقیب یا لغو دنبال کردن را به صورت رگباری در لیست انجام داد.

اما همانطور که در بالا ذکر شد، سن حساب اینستاگرام به طور مستقیم بر تعداد کل عدم تعقیب‌های آن تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، یک حساب اینستاگرام شش ماهه می‌تواند اقدامات غیرپیگیری بیشتری انجام دهد، تقریباً 200-400  فالو را با فاصله کوتاهتر 10-22  ثانیه انجام می‌دهد.

دیگر مقالات ما را مرور کنید

10 قانون مهم در اینستاگرام

قانون زیرنویس اینستاگرام / محدودیت نوشتن کپشن

اگر دوست دارید پست‌های اینستاگرام خود را به حداکثر برسانید، باید طول ایده آل برای زیرنویس خود (کپشن) را رعایت کنید. طول ایده آل 138-150 کاراکتر است، اما محدودیت زیرنویس اینستاگرام تا 2200 کاراکتر است.

قانون دنبال کردن اینستاگرام

دنبال کردن و عدم دنبال کردن یکسان در نظر گرفته می‌شود. مهم است بدانید که محدودیتدرخواست پیگیری اینستاگرام روزانه 150-200 است. همچنین، توصیه می‌شود، 10 درخواست پیگیری را در عرض یک ساعت ارسال کنید.


قانون لایک کردن در اینستاگرام


محدودیت اینستاگرام برای هر حساب اینستاگرام متفاوت است. در سال 2021 ، هر کاربر می‌تواند حداکثر 1000  پست در روز را دوست داشته باشد (لایک کند)، اما ممکن است برخی از حساب‌ها پس از 800  لایک ممنوع شود (محدود شوند). به طور کلی بهتر است حساب‌های جدید اینستاگرام حساب خود را با  10 لایک در ساعت ایمن نگه دارند.


قانون انتشار پست اینستاگرام

کاربران اینستاگرام برای ارسال پست روزانه آزاد هستند و هر زمان که بخواهند می‌توانند به راحتی پست‌های متعدد از جمله عکس و فیلم را به اشتراک بگذارند. نکته اصلی در مورد پست‌های اینستاگرام، دانستن بهترین زمان ارسال برای استفاده از محتوا و افزایش تعامل با دیگران است.


قانون پیام دایرکت اینستاگرام

بازاریابان اینستاگرام برای رشد و فروش محصولات اینستاگرام به بازاریابی دایرکت نیاز دارند. در واقع، هیچ قانون ثابتی برای محدودیت ارسال پیام از دایرکت وجود ندارد. در ابتدا، ممکن است بی‌معنی به نظر بیاید، اما می‌توان روزانه 50 تا 100 دایرکت در اینستاگرام ارسال کرد، اما کاربران جدید حداکثر میتوانند 20 الی 50 دایرکت ارسال کنند.


قانون کامنت در اینستاگرام

کامنت در اینستاگرام راهی عالی برای برجسته شدن در میان رقبای اینستاگرام شما است. تعداد نظراتی که هر کاربر اینستاگرام می‌تواند در روز برای سایر پستها بنویسد از 180 تا 200 است. هر چه کاربران زمان بیشتری را در اینستاگرام بگذرانند، می‌توانند نظرات بیشتری را در این زمینه بگذارند.


قانون انتشار عکس در اینستاگرام

گاهی اوقات پیش می‌آید که بخواهید چندین پست در اینستاگرام منتشر کنید. به یاد داشته باشید که فاصله زمانی برای انتشار هر عکس باید بیشتر از 10 ثانیه باشد. محدودیت اینستاگرام برای عکس‌ها 100 عدد در ساعت است .


قانون هشتگ در اینستاگرام

هشتگ‌های اینستاگرام به کشف بیشتر پست‌های شما برای کاربران اینستاگرام کمک می‌کند‌، اما برای استفاده بیشتر از هشتگ‌های مناسب، باید استراتژی هشتگ اینستاگرام را بدانید. شما مجاز به استفاده از حداکثر 30 هشتگ در هر پست هستید.


قانون بیوگرافی در اینستاگرام

بیوگرافی اینستاگرام به عنوان یکی از چشم نوازترین مکانهایی شناخته می‌شود که می‌تواند نمایه اینستاگرام شما را تعریف کند. محدودیت تعداد کاراکترها برای بیوگرافی اینستاگرام 150 حرف است. بنابراین، سعی کنید بیوگرافی را با وجود این محدودیتها به اندازه کافی خوب بسازید.


قانون حذف جمعی پست در اینستاگرام

خوب است بدانید که می‌توانید همه پست‌های اینستاگرام را به طور همزمان حذف کنید. اگر یک حساب instagram با چند عکس دارید، می‌توانید همه آنها را به راحتی حذف کنید. در غیر این صورت، بهتر است از یک برنامه ثالث برای خلاص شدن از شر این مشکل استفاده کنید.


قواعد زندگی در اینستاگرام را رعایت کنید!


پیشنهاد خواندن: محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های رایج در اینستاگرام


به صورت انبوه دنبال نکنید

برای جلوگیری از ارسال هرزنامه در اینستاگرام، باید در شروع به دنبال یا آنفالو کردن حساب‌ها متعادل رفتار کنید. سعی کنید تعداد فالو کردن یا لغو فالو را هفته به هفته افزایش دهید.


محدودیت انتشار عکس در اینستاگرام

از آنجایی که در پست اینستاگرام می‌شود عکس یا فیلم منتشر کرد، می‌توانید در هر پست حداکثر 10 عکس و فیلم بارگذاری کنید.


تعداد فعالیت در اینستاگرام

یکی از بزرگترین محدودیت‌های روزانه اینستاگرام این است که تعداد کل فعالیت‌ها فقط 500 اکشن است. فعالیت‌ها شامل اقدامات مختلفی مانند دنبال کردن، پسندیدن و عدم دنبال کردن است. اگر یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام دارید، بهتر است فعالیت‌های خود را به 100 عمل محدود کنید، مگر اینکه کاربر مورد اعتماد باشید، تا 1000 اقدام روزانه را انجام دهید. اینستاگرام به طور همزمان چندین ورود را از چندین دستگاه انجام می‌دهد، اما نکته مهم این است که برای ورود به سیستم از هیچ VPN استفاده نکنید زیرا آدرس IP شما همچنان در حال تغییر است، که خلاف خط مشی اینستاگرام است. در غیر این صورت، نمی‌توانید وارد اینستاگرام شوید.

محدودیت ویدیوی اینستاگرام:

چهار راه مختلف برای بارگذاری فیلم در اینستاگرام وجود دارد:


 1. محدودیت پست ویدیویی
  ویدیوهای اینستاگرام به تازگی میتواند بیشتر از 60 ثانیه بارگزاری شود.
 2. محدودیت داستان اینستاگرام (بخش استوری) به طور معمول، می‌توانید 100 استوری اینستاگرام را به اشتراک بگذارید. محدودیت زمانی برای ارسال ویدیو به استوری اینستاگرام شما حداکثر 15 ثانیه است.
 3. محدودیت حالت پخش زنده LIVE
  زنده ویدئو محدودیت احتمالی تا  4 ساعت است، و IGTV تا 60 دقیقه .

خوب، مقاله ما در مورد قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام بود، بنابراین در لینک زیر میتوانید درباره قوانین محدودیت‌های اینستاگرام بیشتر بخوانید.


تهیه و تنظیم: رضا اخگرپور 

7 Comments

 1. اطلاعت بسیار عالی و مفید بود، ممنونم 🙏🏽

 2. نکات ریز و قابل توجهی رو از قوانین اینستاگرام تشریح کردین.
  ممنونم

 3. ممنون از مطالب جامع و مفیدی که در اختیار ما گذاشتین،
  درمورد خیلی از مسائل مربوط به انیستاگرام بی اطلاع بودم اما با خوندن این مقاله جامع اطلاعاتم افزایش پیدا کرد.
  با تشکر از قلم زیبای شما.

 4. ممنون از اقای اخگرپور.نکته هایی که در این مقاله مطالعه کردم کاملا مفید و کارآمد بود.
  مشتاقانه منتظر مقاله های جدید و خوب شما هستم.

 5. سلام
  من کسب و کار مجازی در انیستاگرام دارم، به نظرم نکاتی رو بهش اشاره کردین که خیلی به درد کسب و کارهای مجازی مثل من برای بالا بردن پیج و فعالیتش در انیستا میخوره.
  لطفا مقاله های این چنینی زیاد بزارین، مطالب مقاله کلی بدردم خورد و اطلاعاتم رو نسبت به انیستا بالا برد.
  ممنون.

 6. عالی بود


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *