سامانه جامع تجارت ایران

سامانه جامع تجارت ایران چیست و چرا باید تجار در آن ثبت نام کنند؟

افراد تجاری در فعالیت‌های ملی و بین المللی خود حتما با “سامانه جامع تجارت ایران” آشنا هستند. این سامانه در راستای سرعت بخشیدن در کار فراهم گردیده است که می‌بایست افراد برای ورود به این سامانه ابتدا در سایت ntsw.ir ثبت نام و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

دریافت مشاوره ثبت نام در سامانه جامع تجارت ایران

سامانه جامع تجارت چه میزان از بروکراسی اداری در ایران را کاهش داده است؟!

صادرات و واردات در کشور ایران بروکراسی اداری پیچیده‌ای دارد که لازم است به برخی از موارد اداری آن توجه شود. به همین جهت  وب سایت ntsw.ir برای ثبت نام سامانه جامع تجارت از طرف دولت راه اندازی شده است.

این سامانه یک سامانه الکترونیکی برای انجام امور بازرگانی کشور است که بستر مجازی را برای تسهیل دسترسی تجار جهت استفاده از فرصت‌‌های بیشتر را امکان پذیر میکند.

استفاده از فناوری الکترونیک در راستای افزایش سرعت انجام در امور کسب ‌و کارها در سال‌های اخیر شدت گرفته است. یکی از مواردی که تأثیر زیادی در سرعت انجام در امور تجارت جهانی داشته است، سامانه جامع تجارت ایران یا همان سامانه ثبت سفارش کالا می‌باشد.

در ادامه مطلب در رابطه با نحوه ورود به سامانه جامع تجارت ایران  ntsw.ir، ثبت نام در سامانه جامع تجارت ایران و همچنین خدماتی که این سامانه ارائه میکند را بیان خواهیم کرد.

برای ورود به سامانه جامع تجارت ایران کلیک کنید
نحوه ورود به سامانه جامع تجارت ایران ntsw.ir
ثبت نام سامانه جامع تجارت ایران
ثبت نام سامانه جامع تجارت ایران

شما باید برای ورود به سامانه جامع تجارت ایران در وحله اول باید در مرورگر خود آدرس اینترنتی ntsw.ir  را جستجو کرده و وارد سایت شوید.

بعد از ورود به سایت سامانه جامع تجارت ایران باید اطلاعات حساب کاربری که شامل نام کاربری یا همان کد ملی، کلمه عبور و تصویر امنیتی است را وارد کرده و سپس دکمه آبی رنگ گزینه ورود را انتخاب نمایید.

برخی کاربران ممکن است کلمه عبور خود را فراموش کنند این افراد از طریق همین صفحه با استفاده از دکمه آبی رنگ بازیابی رمز عبور می‌توانند اقدام به بازیابی کلمه عبور نمایند.

در ادامه راهنمای ثبت نام در سامانه جامع تجارت ایران ntsw.ir

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام درسامانه جامع تجارت ایران سایت ntsw.ir به صورت غیر حضوری به راحتی اقدام نمایند.

این افراد ممکن است تابعیت ایران و یا حتی تابعیتی غیر از کشور ایران را داشته باشند. در ادامه مراحل ثبت نام در سایت ntsw.ir برای کاربران ایرانی و حتی کاربران خارجی به همراه راهنمای تصویری آورده شده است.

متقاضیان پس از ورود به سامانه جامع تجارت ایران می‌بایست برای ثبت نام در این سامانه از منوی بالای صفحه گزینه ثبت نام را انتخاب نمایند. شایان ذکر است، پیگیری شناسه کالا نیز از طریق همین سامانه و ثبت نام در آن، ممکن میباشد.

از انتخاب گزینه ثبت نام کاربران لازم است با توجه به تابعیت خود ثبت نام کاربران ایرانی و یا ثبت نام کاربران خارجی را انتخاب نمایند.

کاربران ایرانی با انتخاب گزینه “ثبت نام کاربران ایرانی” صفحه زیر برایشان نمایش داده خواهد شد.

ثبت نام درسامانه جامع تجارت ایران

شما باید اطلاعاتی که در تصویر مشاهده میکنید را به طور کامل ثبت نموده و دکمه آبی رنگ ذخیره اطلاعات و ادامه را انتخاب نمایید. بدین صورت ثبت نام خود را در این سامانه می‌توانید تکمیل کنید.

کاربرانی که تابعیت به غیر از کشور ایران را دارند و میخواهد در سامانه جامع تجارت ایران ثبت نام نمایند با انتخاب گزینه ثب نام کاربران خارجی صفحه زیر برایشان نمایش داده خواهد شد.

لازم است اطلاعاتی که در این صفحه از شما درخواست شده است را ثبت نموده و سپس دکمه آبی رنگ next page را انتخاب و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.

بیشتر بخوانید: سامانه جامع ثبت شرکت ها

خدمات سامانه جامع تجارت ایران ntsw.ir

هریک از سامانه‌های الکترونیکی همانند سامانه تدارکات الکترونیکی دولت جهت خدمات رسانی بروز و پیشرفته به متقاضیان استفاده از خدمات غیر حضوری و اینترنتی راه اندازی و در اختیار عموم افراد قرار گرفته‌اند. در مجوع سامانه جامعه تجارت ایران یک تقسیم بندی کلی نیز دارد که در رابطه با تجارت فعالیت دارند، این سامانه‌ها عبارتند از:

سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

این سامانه کمک به سزایی جهت جلوگیری از جرایم قاچاق و احتکار در کشور ایران نموده است زیرا می بایست افراد حقیقی و حقوقی که در انبار های سراسر کشور وظیفه ذخیره و نگهداری انواع کالا را دارند با توجه به اقدامی که از سوی دولت جهت پیشگیری از احتکار و قاچاق کالا صورت گرفته است اطلاعات هویتی و واحد کاری خود را در سامانه جامع انبار‌ها به نشانی اینترنتی nwms.ir به ثبت رسانند.

سامانه شناسه کالا

این سامانه مختص به این ارائه شده است که وارد کنندگان و تولید کنندگان می بایست پس از ثبت نام در سامانه جامع تجارت ایران با استفاده از شماره کارت بازرگانی خود، شماره صنفی و یا معرفی شرکت خود، در این سامانه احراز صلاحیت نموده و سپس جهت دریافت شناسه کالا، با استفاده از همان نام کاربری و رمز عبور سامانه جامع تجارت ایران وارد سامانه شناسه کالا که برای تشریح کالا می باشد شده و از خدمات آن بهره مند شوند.

سامانه سنجش اعتبار و رتبه ‌بندی اعتباری

سامانه‌های سنجش اعتبار و رتبه بندی اعتباری مختص به سنجیدن اعتبار جهت تضمینی مطمئن برای انجام هر گونه اقدامات مالی، اداری و از جمله این موارد می باشند. تمامی افرادی که می بایست در رابطه با کار خود معرفی شوند می بایست یک شناسنامه اعتباری از خود ارائه نمایند که این سامانه ها کمک می کند که آنان از نظر اعتبار سنجیده شوند.

پورتال ارزی یا نظام یکپارچه معاملات ارزی نیما

سامانه نیما جهت سامان‌ بخشیدن به بازار ارز کشور راه اندازی شده است. نام این سامانه مخفف عبارت نظام یکپارچه  معاملات ارزی است و هدف آن تأمین ارز و ایجاد فضایی امن برای خریداران و فروشندگان ارز می‌باشد. این سامانه برای این طراحی شده است تا متقاضیان خرید ارز بتوانند درخواست خود را در یک بستر یکپارچه به صورت امن در اختیار فروشندگان ارز قرار دهند و فروشنده بتواند در بستری امن نیز، پیشنهاد خریدار ارز را پاسخ بدهد. سامانه‌ نیما در واقع بستری مجازی برای خرید و فروش ارز می‌باشد.

سامانه جامع حمل ‌و نقل

هدف راه اندازی سامانه جامع حمل ‌و نقل پاسخگويی به تقاضای دسترسی آسان به جايگاه های مناسب در حوزه ‌های ايمنی، انرژی، اقتصاد، حمل‌ و نقل و محیط ‌زیست می باشد. با تصويب این طرح جامع و شروع این طرح‌ در توسعه و ساخت زير بنا های حمل ‌و نقل کمک بسیار زیادی در زمینه حمل و نقل در سراسر کشور شده است.

سامانه جامع امور گمرکی

سامانه جامع گمرکی توسط اداره گمرک کشور راه اندازی شده است زیرا این سازمان به عنوان یکی از مهم ترین سازمان های موثر در حوزه تجارت بین المللی و ناظر اصلی تجارت در کشور، به دنبال تبدیل نمودن تمامی فرآیند های اجرائی خود از روش های قدیمی و پر زحمت به حالت الکترونیکی و خیر حضوری با توجه به پیشرفت خدمات اینترنتی تبدیل شود.

سامانه جامع تجارت ایران جهت خدمات رسانی در زمینه توسعه تجارت بین‌الملل تهیه و ارائه شده است. در ادامه مطلب دو مورد از مواردی که این سامانه برای خدمات رسانی ارائه نموده است و مورد توجه کاربران این سامانه الکترونیکی قرار گرفته است آورده شده است.

  • تسهیل در تجارت با استفاده از ابزار ها، امکانات و مدل‌ های استاندارد تجارت الکترونیک در سطح ملی و بین ‌المللی
  • ایجاد یک واحد تجاری مشخص و فراهم نمودن زمینه برای تعاملات ملی و بین‌المللی در تجارت الکترونیک

در ادامه بخوانید: سامانه ایران کد

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه جامع تجارت ایران میتوانید بی نهایت مشاوره رایگان از ثبتینه دریافت کنید. کارشناسان، متخصصین و مشاوران مرکز ثبتی و حقوقی ثبتینه (وابسته به شرکت آرکا رهرو افق نوین) آمادگی این را دارند که با ارائه خدمات در زمینه مشاوره ثبتی، حقوقی و اداری به صورت تلفنی و یا از طریق واتساپ به سوالات شما در پیرامون سامانه جامع تجارت ایران پاسخ دهند.