Skip to content

روش‌های مبارزه با تقلب و تخلف در فروش اینترنتی

Home وبلاگ روش‌های مبارزه با تقلب و تخلف در فروش اینترنتی
Rate this post

با پیشرفت روز افزون فناوری، بسیاری از اشخاص به صورت غیرقانونی برای سرعت بخشیدن به اهداف پلید خود، از نوآوری‌های انسانی سو استفاده می‌کنند. آنها از ظرفیت اینترنت و دسترسی گسترده این تکنولوژی به تجارت الکترونیک جهت فروش سریع محصولات تقلبی یا جعلی خود استفاده می‌کنند. پیرامون جهان ما شاهد افزایش چشمگیر خرید و فروش‌ کالاهای تقلبی هستیم. بنابراین، مقابله بر علیه کالاهای تقلبی نیز به صورت آنلاین و دیجیتال انجام می‌شود. در این روش راه حل‌هایی که روزها طول می‌کشید تا مشکلات برطرف شود، امروزه به لطف گسترش اینترنت در چند ثانیه قابل حل است. در عصر دیجیتال و عصر اینترنت اغلب نیازهای انسانی نیز با سرعت پیشرفت تکنولوژی و افزایش اطلاعات تغییر می‌کنند.

در نگاه متخصصان؛ تعداد خریداران محصولات و خدمات از طریق اینترنت در سراسر جهان بیش از 2 میلیارد نفر است، متخصصان پیش‌بینی می‌کنند که خرده فروشی اینترنتی در پایان سال 2021 به بیش از 4/9 تریلیون دلار خواهد رسید. FBI، اینترپل، سازمان گمرکی جهانی و اتاق بازرگانی بین المللی همه معتقدند که تقریباً 7 الی 8٪ از تجارت جهانی سالانه متشکل از کالاهای تقلبی است.

تهدید انسان‌ها توسط کالاها و خدمات تقلبی

مصرف کنندگان با تهدید شگفت انگیز کالاهای تقلبی روبرو هستند. توزیع سریع کالاها و خدمات، معاملات آنلاین را تهدید می‌کند. کالاهای تقلبی که اغلب با کیفیت پایین تولید می‌شوند ممکن است سلامت انسان را به خطر بیندازند، مصرف محصولاتی که به درستی تولید نشده باعث صدمات جدی یا حتی فوت انسان‌ها می‌شوند. به همین دلیل استفاده از مالکیت معنوی یا داشتن برند، فروش اینترنتی محصولات تقلبی در سراسر جهان را به طور فزاینده‌ای کاهش داده و باعث رشد جایگاه مثبت اقتصادی برای صنایع و کسب و کارهای زیادی شده است. شما می توانید برای ثبت برند از مشاوره رایگان کارشناسان ثبتینه برخوردار شوید.

8 روش مبارزه با تقلب در فروش اینترنتی

1- نظارت جهانی

متاسفانه جعل کنندگان و فروشندگان کالاهای تقلبی در صحنه جهانی، تجارت خود را از طریق اینترنت و سامانه‌های تجارت جهانی انجام می‌دهند. این فناوری برای اطمینان خاطر تولیدکنندگان و حفظ سلامت هرچه بهتر کالاها و خدمات در سطح جهانی نیازمند بازبینی و اتخاذ قوانین سخت‌تری است.

2- دیده‌بان هوشیار

در حالی که «سیستم عامل‌های بزرگ تجارت الکترونیکی» مکان مناسبی برای شروع نظارت است، نبرد برعلیه خدمات جعلی و محصولات تقلبی به همین جا ختم نمی‌شود. مشاغل غیرقانونی همیشه راه‌های جدیدی برای فروش محصولات تقلبی خود پیدا می‌کنند. صاحبان برندها همچنین باید به گزینه تبلیغات پولی که توسط فروشندگان نامشروع استفاده می‌شود، توجه بیشتری داشته باشند.

3- اقدام پویا

تجارت غیرقانونی تا زمانی که در تاریکی باقی بماند، هر لحظه شاهد شکوفایی هرچه بیشتری خواهد بود. گزارش کسب و کارهای غیر قانونی و جعلی باید به صورت مداوم در معرض دید عموم قرار بگیرند. توجه هرچه بیشتر صاحبان برند‌ها و کسب و کارهای قانونی برای گزارش تجارت غیرقانونی و فروش محصولات تقلبی نیز می‌تواند از روند فعالیت آن‌ها بکاهد.

4- کنار هم با متقلب‌ها بجنگید

مبارزه با محصولات جعلی اگر به صورت جداگانه انجام شود، غیرممکن است. برند‌ها و صاحبان علائم تجاری می‌توانند تلاش خود را برای پس‌گرفتن جایگاه، از طیف متقلب و جعل کنندگان بیشتر کنند. علاوه بر این، باید از وب سایت‌های تجارت الکترونیکی انحصاری و همچنین خدمات تبلیغاتی استفاده شود تا قبل از رشد جوانه،‌ فعالیت‌های تقلبی و جعلی، جایگاه ویژه خود را در بازارهای ارائه خدمات و فروش کالا پیدا کنند.

5- پیامدهای حقوقی

برای حل کامل این مشکل‌، گزارشات نباید تنها در سایت‌های خبری و مشابه آن ارائه شود، بلکه مقامات و مسئولین مربوطه در بخش دولتی نیز باید از گزینه تعقیب کیفری استفاده کنند. علائم تجاری کسب و کارهایی که به صورت تقلبی و غیر قانونی فعالیت می‌کنند باید علناً متوقف و مورد توجه برخورد قانونی قرار بگیرد.

6- امروز فکر کن

برای شروع پیوستن به حلقه مقابله با تلاش‌های تقلبی تردید نکنید. لحظه مناسب برای انجام این کار همواره همین حال حاضر است. بلافاصله باید در همان لحظه مقابله و پیگیری کنید.

7- مخاطبین خود را آگاه کنید

از مردم بخواهید با آگاهی دادن به خطرات مصرف کالاهای تقلبی از خرید و فروش آنها خودداری کنند. کاهش خرید از وب سایت‌های مشکوک و منابع غیرمعتبر و حمایت از سایت‌هایی که کالاهای تقلبی را آشکار می‌کنند، به نهادهای مرتبط نیز کمک می‌کند تا چنین فعالیت‌های غیرقانونی را شناسایی کرده و مورد پیگرد قانونی قرار دهند.

8- هوشمندانه محافظت کنید

علاوه بر هوشیاری مداوم، یکی از بهترین روش‌های مقابله با جعل و تقلید، ثبت شرکت و ثبت برند است. با این کار، شما نه تنها از نام تجاری خود و اعتبار بازار آن محافظت می‌کنید بلکه مهمتر از همه، شما به بانک اطلاعاتی رسمی مورد حمایت مقامات دولتی برای مقابله با تخلف مجرمان کمک می‌کنید.

9- مداخله دولت

ظهور کالاهای تقلبی در بازارهای جهانی ضررهای مالی قابل توجهی برای صاحبان کسب وکارها و شرکت‌ها به وجود آورده است، خوشبختانه دولت‌ها برای جلوگیری از این اقدامات غیرقانونی از رویکردهای پلیس پیشگیرانه استفاده می‌کنند. این نیز همزمان با حمایت و تأمین حقوق مصرف کننده و صاحبان مشاغل است.

در نگاه متخصصین؛ بسیاری از دولت‌ها مقرراتی را برای ترغیب صاحبان برند به ثبت دارایی‌های معنوی خود وضع کردند. ثابت شده است که این بهترین روش برای مبارزه با جعل و تقلب است. شما موسسات قانونی را به نمایندگی جهت حفظ نام تجاری خود در اختیار خواهید داشت. مجموعه ثبتینه یکی از همین موسسات قانونی است که می‌تواند با ارائه خدمات تخصصی در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت‌ها از کسب و کارتان در قبال تهدیدات بازار جهانی دفاع کند.

10- فراتر از سیاستگذاری دولت

ضرب المثل «جنگ صلیبی علیه کالاهای تقلبی» باید در همه جبهه‌ها انجام شود. اقدامات ویژه برای تشخیص کالا و خدمات تقلبی که توسط دولت‌ها در سطح بین المللی انجام گرفته بلاشک، بدون مشارکت فعالانه مصرف کنندگان و صاحبان نام تجاری‌، بی‌تأثیر خواهد بود. باید همه‌ فعالان در این راه مشارکت و همکاری کنند.

انقلاب دیجیتال (انقلاب اینترنت) در راه نیست بلکه همینجاست و ما اکنون در داخل این انقلاب هستیم. انقلاب دیجیتال مزایای بسیاری را از طریق اتصال بی‌دریغ و تبادل اطلاعات با سرعتی غیر قابل تصور به بشریت ارائه داده است. با این حال، افرادی هستند که از این تکنولوژی به ضرر دیگران سو استفاده می‌کنند.

ما می خواهیم به عنوان یک مشاوره بین المللی مالکیت معنوی (ثبت شرکت و ثبت برند در ارومیه) سهم خود را در حمایت «مبارزه با پدیده جهانی جعل خدمات و تقلب در فروش» انجام دهیم. ما همیشه از کسانی استقبال می‌کنیم که می‌خواهند روش جهانی فروش کالا و ارائه خدمات را تضمین کرده و بهبود ببخشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در ارومیه، می‌توانید از طریق واتساپ، پیامک با شماره 09145514210 با ما در ارتباط باشید.

با شماره 33481339-044 با ما تماس بگیرید تا با یکی از متخصصان مشاوره رایگان داشته باشید. آنها خوشحال خواهند شد که بهترین راه حل‌ها را برای رونق کسب و کار شما ارائه دهند.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *